Światło Młodości - Luminoterapia

Luminoterapia
Absolutny hit w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Osiągnięcie zamierzonych efektów jeszcze nigdy nie było tak proste, bezinwazyjne i przyjemne - odpowiednio dobrane przez naszych specjalistów spektrum światła, wygodne łóżko kosmetyczne i relaksacyjna, kojąca zmysły muzyka. Znajdź czas na moment relaksu dla siebie,a jednocześnie zadbaj o skórę, która jest największym organem ludzkiego ciała i jednym z najważniejszych. Pełni wiele funkcji życiowych, w tym chroni ciało przed substancjami zewnętrznymi, takimi jak bakterie, woda, płyny ustrojowe i środki chemiczne. Kiedy skóra jest uszkodzona z powodu obrażeń fizycznych lub chorób, jej zdolność do ochrony przed powyższymi czynnikami jest znacznie ograniczona. Dlatego ważne jest zachowanie podstawowej, naturalnej funkcji ochronnej skóry.
    
Luminoterapia działa w sposób naturalny (fizjologiczny).
Polega na dostarczaniu energii komórkom.
Oddziaływuje na organelle komórkowe, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP ( swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych).
Wykorzystywane światło jest koherentne i monochromatyczne
Wytwarzana energia jest proporcjonalna do napięcia, jakie potrzebne jest, aby uruchomić obieg. Częstotliwość świetlnego impulsu, który jest odwrotnie proporcjonalny do długości fail, zależy od materiału, z jakiego wykonany jest półprzewodnik.Procesy, na drodze których powstaje energia, zachodzą poprzez białkowe składniki grzebieni mitochondrium. W ten sposób wzrasta energia komórkowa ATP (adenozyna-5-trój)
Odpowiedź komórek zależy od:
Ogólnego stanu zdrowia pacjenta (wiek, fototyp itp.)
Czynniki związane ze stanem tkanek (tekstura skóry, przebyte terapie miejscowe/powierzchniowe itp.)
Fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek.

Zastosowanie


ŚWIATŁO CZERWONE– wnika najgłębiej w skórę właściwą.
stymuluje podziały i metabolizm fibroblastów, w związku z tym dochodzi do produkcji czynników wzrostu, a także kolagenu i elastyny,
ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi podrażnienia,
dotlenia komórki, zwiększając biodostępność substancji odżywczych,
poprawia koloryt skóry regulując mikrokrążenie,
wygładza i zagęszcza skórę, redukuje oznaki starzenia (zmarszczki, utratę elastyczności i jędrności), wspomaga regenerację skóry,
stanowi profilaktykę anti-aging.

ŚWIATŁO ŻÓŁTE – wnika nieco płycej niż światło czerwone.
intensywnie stymuluje metabolizm fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu przyspiesza regenerację skóry oraz proces zabliźniania się ran i redukcji blizn,
profilaktyka anti-aging,
problemy z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi.

ŚWIATŁO ZIELONE – wnika do poziomu granicy warstwy brodawkowej/siateczkowej skóry właściwej.
poprawia cyrkulację krwi i zwiększa natlenienie tkanki,
ma właściwości rozjaśniające – wpływa na pigmentację powierzchowną,
normalizuje proces melanogenezy, wspomaga redukcję plam barwnikowych,
ma działanie kojące.

ŚWIATŁO NIEBIESKIE – wnika w skórę na niewielką głębokość.
doskonałe efekty w terapii skóry trądzikowej,
oddziałuje bezpośrednio na beztlenowe bakterie będące bezpośrednią przyczyną trądziku. Szczepy P. Acnes wytwarzają porfirynę (chromofor) a fotoaktywacja powoduje, że absorbują światło i uwalniany jest w reakcji tlen singletowy – co ma ukierunkowane działanie bakteriobójcze,
ma  właściwości przeciwzapalne, redukuje zmiany zapalne i zapobiega powstawaniu wyprysków,
jest doskonale tolerowane nawet przez skórę wrażliwą.
ŚWIATŁO FIOLETOWE – połączenie światła czerwonego i niebieskiego; łączy w sobie skuteczność terapii świetlnej, szczególnie użyteczny w przypadku leczenia trądziku i podrażnień.


Korzyści stymulacji światłem LED w kosmetologii


redukuje drobne linie, zmarszczki i kurze łapki
oczyszcza wykwity skórne i zmniejsza pory
poprawia koloryt i fakturę skóry
przywraca naturalną zdolność produkcji kolagenu
redukuje ilość melaniny powodującej pojawianie się brązowych plam
przywraca ładny wygląd skórze zniszczonej słońcem
poprawia krążenie krwi i nawilżenie skóry
przeciwdziała pogarszaniu się kondycji skóry, zaczerwienieniom i rumieńcom
redukuje blizny, zaczerwienienia, suche plamy, świąd i nadwrażliwość spowodowane egzemą
stymuluje naturalny metabolizm i aktywuje elementy odżywcze

Efekty działania światła LED


Odmładzanie skóry - znakomity efekt ujędrnienia, poprawienia faktury, kolorytu skóry, zmniejszenia ilości zmarszczek, poprawy owalu twarzy osiągany przez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny jak również zwiększenie przyswajania przez komórki substancji czynnych na przykład preparatów kosmetycznych.
Leczenie cellulitu - pod wpływem LED komórki lepiej usuwają nadmiar wody jak i produkty przemiany materii (na poziomie komórkowym).
Daje to znakomite działanie drenujące.
Świetne efekty daje w połączeniu z mikrodermabrazją, radiofrekfencją - fale radiowe i elektroporacją - mezoterapię bezigłową
Ułatwia wchłanianie substancji czynnych zawartych w ampułkach, maskach.
Leczenie trądziku pospolitego - oddziaływanie na porfiryny endogenne, które biorą udział w wytwarzaniu wolnych rodników tlenowych niszczących Propioni bacterium acnes, czyli bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.
Leczenie stanów zapalnych skóry - przez swój wpływ na mediatory reakcji zapalnych przyspiesza wszelkie procesy gojenia skóry.
Światło LED działa w sposób naturalny (fizjologiczny) dlatego najlepsze efekty widoczne są po serii zabiegów.

Zalety terapii światłem LED
Możliwość wykonywania zabiegów o każdej porze roku,
Zabiegi są szybkie i efektywne,
Stymulacja światłem LED jest bezpieczna i skuteczna u osób o różnych typach skóry.
Nie są znane żadne skutki uboczne,
Nie powoduje bólu,
Nie wymaga okresowej zmiany trybu życia ani specjalnej opieki pozabiegowej, po zabiegu pacjent od razu wraca do aktywnego trybu życia

Mechanizm działania światła LED
Terapia LED działa w sposób naturalny (fizjologiczny).
Polega na dostarczaniu energii komórkom.
Oddziaływuje na organelle komórkowe, które mają zdolność przekształcania energii świetlnej w ATP ( swoistą energię komórkową niezbędną do jej procesów życiowych).
Wykorzystywane światło jest koherentne i monochromatyczne
Wytwarzana energia jest proporcjonalna do napięcia, jakie potrzebne jest, aby uruchomić obieg.
Częstotliwość świetlnego impulsu, który jest odwrotnie proporcjonalny do długości fali, zależy od materiału, z jakiego wykonany jest półprzewodnik.
Procesy, na drodze których powstaje energia, zachodzą poprzez białkowe składniki grzebieni mitochondrium. W ten sposób wzrasta energia komórkowa ATP (adenozyna-5-trój)

Odpowiedź komórek zależy od:
ogólnego stanu zdrowia pacjenta (wiek, fototyp itp.),
czynniki związane ze stanem tkanek (tekstura skóry, przebyte terapie miejscowe/powierzchniowe itp.),
fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek.

Trądzik - lecznicze działanie światła LED


Od dawna wiadomo, że słońce pomaga likwidować bakterie wywołujące trądzik. Obecne w promieniach słońca widzialne światło fioletowe uaktywnia porfirynę, która niszczy i zabija bakterie będące przyczyną trądziku. W rezultacie tego procesu skóra nie jest ani opalona, ani też poparzona. Ważne jest jednak, aby ochronić oczy przed tego rodzaju światłem, ponieważ promienie mogą być szkodliwe dla elementów budulcowych siatkówki. Dowiedziono, że w leczeniu trądziku terapia światłem jest bardziej skuteczna niż często stosowany nadtlenek benzoilu.

Opóźnianie efektów starzenia przy zastosowaniu terapii LED


Kolagen i elastyna to białka podporowe naszej skóry. Starzenie, opalanie, palenie papierosów, mycie twarzy, a także oddziaływanie grawitacji powodują, że te białka w tkance łącznej ulegają rozpadowi, uwidaczniając zmarszczki, linie i bruzdy w skórze, która niegdyś była tak elastyczna i napięta.
Zmieniony wygląd skóry - oznaki starzenia, rozszerzone pory czy kurze łapki - można poprawić za pomocą światła diod LED, które wnika w głąb przez powierzchnię skóry, nie niszcząc jej. W efekcie działania światła kolagen przyciągany jest bliżej powierzchni skóry, aby wypełnić linie i zmarszczki.CIEKAWOSTKI


Niemieccy naukowcy dowiedli, używanie technologii LED w połączeniu z balsamem zawierającym ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje wysoką skuteczność w redukcji zmarszczek twarzy.
Badacze z Niemiec donoszą o ulepszonym działaniu ich nowej kuracji przeciw zmarszczkom twarzy. Według nich terapia może stanowić alternatywę dla botoksu i chirurgii kosmetycznej.
Nieinwazyjna technika łączy światło o dużym natężeniu emitowane z diod LED z balsamem zawierającym ekstrakt z zielonej herbaty. Naukowcy twierdzą, że działa 10 razy szybciej niż podobna kuracja przeciwzmarszczkowa, która używa samego światła LED.
Andrei P. Sommer i Dan Zhu przypominają, że terapia światłem została po raz pierwszy zastosowana ponad 40 lat temu we wspomaganiu leczenia trudno gojących się ran.
Wyniki najnowszych badań wskazują, że wykorzystanie światła o dużym natężeniu -podobnego do emitowanego przez ekran notebooka, może pomóc w redukcji zmarszczek, pod warunkiem, że zabieg wykonywany będzie codziennie przez kilka miesięcy.
Jednak ekspozycja na intensywne światło LED powoduje również wzrost poziomu reaktywnych form tlenu jako produktów ubocznych, które potencjalnie mogą uszkodzić komórki skóry.
Aby ograniczyć efekt wolnorodnikowy, naukowcy połączyli działanie LED-u z silnym przeciwutleniaczem (galusanem epigalokatechiny), który występuje w ekstrakcie z zielonej herbaty.
Zabieg ten był testowany przez okres jednego miesiąca. Okazało się, że połączone kuracje dały rezultat w postaci gładszej skóry, zmniejszenia zmarszczek oraz skrócenia bruzd.
Efekty były widoczne 10 krotnie szybciej w stosunku do kuracji z wykorzystaniem samego światła LED.
Coraz częściej w centrach kosmetycznych pojawia się aparatura wykorzystująca światło LED.
Najczęściej są to zmodyfikowane głowice emitujące niebieskie, czerwone lub żółte światło lub nakładane na twarz maski LED.
Sugerując się wynikami badań, warto zmodyfikować zabiegi i zwiększyć skuteczność terapii.


Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl