Liposukcja kawitacyjna Białystok

Liposukcja kawitacyjna czyli zabieg bez użycia skalpela

Jeszcze do niedawna mogłoby się wydawać, że poza ćwiczeniami nie ma skutecznej metody która mogłaby efektywnie umodelować sylwetkę. Oczywiście pozostają rozwiązania chirurgiczne, jednak one niosą za sobą pewne ryzyko i oczywiście są dużo bardziej inwazyjne i niebezpieczne.

Jednak z pomocą nadciągnęła grupa naukowców – pasjonatów którzy postanowili wykorzystać nieinwazyjne metody do walki z nadmiarem tłuszczu nagromadzonym w naszym organizmie. I tak właśnie zrodziła się metoda pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej zwana liposukcją kawitacyjną.

Ultradźwięki podstawą skutecznej liposukcji

Fale dźwiękowe lub ultradźwiękowe to wytwór XX w. Jednak dopiero ostatnie lata pokazały, jak można je skutecznie zastosować w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Siła drzemie w procesach rozbijania tkanek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków. Jednak jak to się odbywa i czy jest to aby metoda bezpieczna?

Jeśli chodzi o samą zasadę to jest ona niezwykle prosta. Nieinwazyjne wiązki promieniowania ultradźwiękowego są kierowane na wybrane partie ciała tak aby je odpowiednio umodelować. Częstotliwość fal nie jest wysoka i wynosi jedynie (20-80 KHz). Taka moc jednak wystarczy aby zamienić tłuszcz ze stanu stałego (mięsistej galaretowatej masy) na stan płynny (ciekłego osocza). Właśnie tak przekształcony tłuszcz trafia do wątroby, która dzięki wykorzystaniu swojej mocy rozkładania substancji, wydala go z organizmu.

Naturalnym pytaniem jest czy oby taki zabieg nadto nie obciąża samej wątroby?

Otóż właśnie nie obciąża! Tłuszcz jest tam dostarczany w ograniczonych ilościach i (o ile nie ma niewydolności wątroby) jest on w pełni sprawnie wydalany z organizmu. Nie trzeba też ani przed ani po zabiegu liposukcji kawitacyjnej brać żadnych leków ani suplementów diety. Wystarczy jedynie duża ilość wypitej wody. Zabieg kawitacji musi być poprzedzony wypiciem dużej ilości najlepiej wody mineralnej.

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji kawitacyjnej

Zabieg liposukcji kawitacyjnej może być wykonywany niemal na wszystkich partiach ciała. Przyjmuje się zasadę, że jest skuteczny zawsze i wszędzie tam, gdzie odkłada się tłuszcz. Dlatego należy go stosować na częściach ciała takich jak:

  • nogi – okolice łydek, kolan, ud dzięki liposukcji kawitacyjnej stają się jędrniejsze i bardziej podkreślone. W szczególności ta metoda sprawdza się przy kształtowaniu ud, gdyż oprócz samego neutralizowania tłuszczu, pozwala na pozbycie się cellulitu. Liposukcja kawitacyjna nadaje jędrności i pełnię kształtów nogom co sprawia, że stają się one bez względu na wiek, bardziej atrakcyjne,
  • okolice brzucha – liposukcja kawitacyjna doskonale sprawdza się przy tak zwanej otyłości miejscowej, najczęściej dotyczącej brzucha. Zabieg nie tylko zmniejsza pokłady tłuszczu, ale też usprawnia pracę mięśni. Dzięki temu jesteśmy w stanie także odciążyć kręgosłup,
  • talia czy biodra – w tym wypadku zabieg liposukcji kawitacyjnej jest polecany wszystkim młodym matkom (jednak jedynie tylko tym niekarmiącym). Oprócz redukcji tkanek tłuszczowych, stosunkowo często pozostałym po okresie ciąży, liposukcja ultradźwiękowa ‘rzeźbi’ talię co doskonale podkreśla całą sylwetkę,
  • ramiona – liposukcja kawitacyjna jest na tę partię ciała stosowana coraz częściej. To właśnie na ramionach i przedramionach pojawia się efekt ‘galaretowatej, żółtej skórki’ która oprócz nieatrakcyjnego wyglądu, paraliżuje przepływ krwi. Ultradźwięki nie tylko likwidują wspomniany efekt tłuszczowy, ale także wzmacniają i modelują mięśnie ramion i rąk.

Tak więc spokojnie można przyjąć, że liposukcja kawitacyjna sprawdza się przy modelowaniu a raczej odtłuszczaniu niemal całego ciała. Absolutnie możemy ją zaliczyć do skutecznych metod pozbywania się tłuszczu.

Należy jednak pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest metodą odchudzającą. Owszem tłuszczu możemy się pozbyć, waga może być nieznacznie zredukowana, ale jeśli nie będzie sam zabieg szedł w parze ze zmianą tryby życia i jakością diety, szybko może się okazać iż nie będzie on w pełni skuteczny.

Inne pozytywy stosowania liposukcji kawitacyjnej

Niewątpliwie liposukcja kawitacyjna jest metodą bezinwazyjną i całkowicie bezpieczną. Warto przy okazji zaznaczyć, że ma zastosowanie lecznicze i rehabilitacyjne. Wspominane były działania liposukcji kawitacyjnej na kręgosłup. Ale ma też ona zastosowanie przy:

  • pobudzaniu krążenia – liposukcja kawitacyjna doprowadza do pełnego ukrwienia tkanek co podnosi poziom przepływu krwi,
  • zwiększeniu przemiany materii. Wraz z wydalanym tłuszczem dzięki liposukcji kawitacyjnej organizm pozbywa się szkodliwych toksyn i nagromadzonych substancji szkodliwych,
  • odprężaniu mięśni – szczególnie kręgosłupa, jednak liposukcja kawitacyjna pozwala na wzmocnienie stymulowanych dzięki temu zabiegowi partii ciała. W przypadku kolan, dotyczy to także bezpośrednio stawów,
  • relaksacji ciała – każdy zabieg liposukcji kawitacyjnej z użyciem ultradźwięków koi zmęczone i napięte mięśnie, łagodzi skurcze i poprawia jakość oplatających je tkanek.

Warto wiedzieć, że liposukcja kawitacyjna z wykorzystaniem ultradźwięków jest coraz szerzej stosowana. Są obecnie ośrodki rehabilitacyjne które stosują ją w ramach normalnych zabiegów leczniczych. Warto zafundować sobie tego typu zabieg liposukcji kawitacyjnej jako inwestycję w swoje zdrowie.

 

Wróć... Polityka plików cookies Copyright © 2011 gogler.pl